Władimir Prochwatiłow próbuje odpowiedzieć na to pytanie.

Amerykański tabloid Globe Magazine opublikował skandaliczny artykuł, w którym twierdzi, że brytyjska agencja kontrwywiadu MI6 przekazała brytyjskiemu parlamentowi obszerne akta ujawniające niekonwencjonalne upodobania króla Karola III, mogące wykoleić jego koronację, która ma się odbyć w maju 2023 r.

„Król Karol III jest pod presją, aby abdykował i pozostawił tron ​​swojemu synowi, księciu Williamowi” – ​​czytamy w publikacji, która była szeroko rozpowszechniana w żółtej prasie.

Niewiele osób wierzy tabloidom, ale Washington Post niedawno opublikował obszerny artykuł zatytułowany „Król i jego mąż: Homoseksualna historia brytyjskiej rodziny królewskiej”.

Tabloid Globe Magazine należy do amerykańskiej firmy Hudson Group, która w ostatnich latach ściśle współpracuje ze światowym gigantem finansowym Goldman Sachs, gdzie obecny premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak pracował jako analityk w latach 2001-2004. Jak wiemy ożenił się z córką indyjskiego miliardera Narayana Murthy, właściciela firmy Infosys Corporation, której udziałowcami są największe na świecie fundusze inwestycyjne BlackRock i Vanguard.

Niezależnie od informacji o osobistych preferencjach króla Karola III w magazynie Globe, nie ma wątpliwości, że ich celem jest skompromitowanie brytyjskiego monarchy i być może zmuszenie go do zrzeczenia się tronu na rzecz księcia Williama. Pytanie brzmi: dlaczego?

Brytyjskie tabloidy twierdziły w ostatnich latach, że królowa jest zmęczona skandalami z udziałem Karola i jego żony Camilli Parker Bowles i zamierza uczynić swoim następcą księcia Williama. Jednak jesienią 2018 roku królowa zmieniła zdanie: jak donosi brytyjska gazeta Daily Mirror, „brytyjska królowa Elżbieta II planuje przekazać stery władzy swojemu najstarszemu synowi, księciu Karolowi, za trzy lata. Królowa zamierza przejść na emeryturę w wieku 95 lat, czyniąc swojego najstarszego syna regentem” – napisano w publikacji, w której podano również, że Karol zaczął otrzymywać kopie wszystkich dokumentów, z którymi pracowała jego matka. Sama Elżbieta, jak napisano w gazecie, zamierzała zrobić wszystko, aby w przypadku jej przedwczesnej śmierci lub choroby aparat państwowy działał sprawnie.

Publikacja Daily Mirror jest wiarygodna, ponieważ była zapowiedzią nadchodzącej książki Charles at 70: Thoughts, Hopes And Dreams autorstwa królewskiego korespondenta Roberta Jobsona.

Powodem tego zwrotu, według publikacji, jest to, że książę William zbytnio zbliżył się do finansowych potentatów z londyńskiego City. W 2005 roku William odbył staż w londyńskich bankach, większość swojego doświadczenia spędził w największym brytyjskim banku HSBC Holdings Plc. Oprócz HSBC o zaszczyt wprowadzenia następcy tronu brytyjskiego w życie ubiegały się tak ważne banki jak Merrill Lynch, JP Morgan Cazenove, NM Rothschild i inne. Jednak książę William zdecydował się na HSBC i pozostał w kontakcie z drugim co do wielkości bankiem na świecie.

Akcjonariuszami mniejszościowymi HSBC (z prawem wyboru zarządu) są nadal największe amerykańskie fundusze inwestycyjne BlackRock i Vanguard (powiązane ze spółką teścia Rishiego Sunaka), które wspierają globalną politykę amerykańskiego Federalnego Reserve System, który od dawna kłóci się z polityką Pałacu Buckingham. To był prawdopodobnie powód, dla którego książę William nie sprostał oczekiwaniom swojej babci.

Ale teraz babcia odeszła, a finansowi giganci wydają się próbować zmienić równowagę.

W przypadku skandalicznej publikacji zniesławiającej syna Elżbiety, króla Karola III, beneficjenci afery są moim zdaniem wyraźnie widoczni.

Londyńskie City jest domem Rothschildów, których interesy są nierozerwalnie związane z interesami Goldmana Sachsa, którego nominowany niedawno został brytyjskim premierem. I interesy BlackRock i Vanguard, które zainwestowały w miliardowy biznes teścia Sunaka.

Przypomnijmy, że to rezygnacja Sunaka ze stanowiska ministra finansów 5 lipca 2022 roku zapoczątkowała kryzys rządowy, który zakończył się odejściem premiera Borisa Johnsona. Zwolennicy grubego Borysa byli niezadowoleni i nazywali Rishiego „wężem” i „zdrajcą”. Superkonserwatyści skupieni wokół Johnsona nie zauważyli, że londyńskie City, którego pozycja w globalnym systemie finansowym została wyraźnie zachwiana po Brexicie, jest w pogotowiu. Johnson chciał wydobyć gospodarkę z kryzysu poprzez obniżenie podatków, ale to nie wystarczyło. Ponadto potentaci finansowi sugerowali, że zamiast ciąć budżety i podatki, dług publiczny powinien po prostu rosnąć. Johnson nie posłuchał ich i musiał opuścić urząd.

Liz Truss została nowym premierem i w ciągu kilku dni dokonała czegoś, co można określić mianem zabójstwa funta na Downing Street 10. Jego minister finansów, Kwasi Kwarteng, zapowiedział tak potężny zestaw populistycznych reform, że funt spadł do najniższego w historii poziomu w stosunku do dolara.

Kwarteng obiecał obniżkę podatków o 50 miliardów funtów i zamrożenie cen energii, które kosztowałyby co najmniej 150 miliardów funtów, przy czym deficyt budżetu państwa automatycznie wzrośnie o 10% PKB.

Funt spadł do 1,08 za dolara, a następnie do 1,035. Inwestorzy zaczęli pozbywać się krótkoterminowych obligacji rządowych w iście kosmicznym tempie. Oburzenie na rynkach finansowych było tak wielkie, że Truss musiała natychmiast wycofać swój program gospodarczy, co nie uchroniło jej przed szybką rezygnacją.

Zastąpił ją Rishi Sunak, nominowany przez Goldman Sachs, który nie ma zamiaru ingerować w potęgę i siłę światowych finansistów. Rządy Borisa Johnsona i Liz Truss doprowadziły City na skraj bankructwa. Kapitał uciekł z Wielkiej Brytanii, dominacja na giełdzie przeniosła się do Frankfurtu i Paryża.

Można przypuszczać, że ludzie, którzy „porzucili” Johnsona i Trussa, osadzając swojego człowieka na Downing Street 10, uznali, że chcą też sprawdzonej „kadry” na brytyjskim tronie, czyli z definicji księcia Williama, który zasiadając na tronie swojej babci, będzie gorliwie bronić interesów swoich przyjaciół w Mieście.

Książę Harry działa też w globalnej organizacji Finintern, która negocjowała z zarządem Goldman Sachs i będzie reprezentować interesy tego ważnego konglomeratu finansowego. Mówi się, że Karol III nie jest zbyt zadowolony z takiego obrotu sprawy, co oznacza, że ​​skandaliczne artykuły w tabloidach o niekonwencjonalnych gustach brytyjskiego monarchy nie ustaną.

 

Почему Ротшильды пытаются не допустить коронации Карла III wyszedł 1.12.2022 na vz.ru.