Manlio Dinucci

Wszyscy pamiętamy sposób, w jaki Sowieci sprawili, że postacie historyczne zniknęły i posunęli się tak daleko, że wymazali je z oficjalnych zdjęć. Myśleliśmy, że dzieje się to tylko w czasach dyktatury i w niespokojnych czasach. Ale ku naszej wielkiej hańbie właśnie to robią rządy ukraińskie i ogólnie zachodnie.

W 1933 roku naziści spalili książki żydowskich lub dekadenckich autorów. Dziś Zachód pali historyczne ślady kolaboracji ukraińskich „integralnych nacjonalistów” z nazistami.

Wojna toczy się od Sudanu po Ukrainę. W rezultacie rosną globalne wydatki na wojsko. W 2022 r. Europa wydała na uzbrojenie i operacje wojskowe o 13 proc. więcej niż w 2021 r. , co stanowi największy wzrost od 30 lat. Roczne wydatki wojskowe Włoch wzrosły do ponad 30 miliardów euro, co stanowi średnio ponad 80 milionów euro dziennie.

Prawdziwe przyczyny wojny pozostają ukryte i mistyczne. Prezydent Biden powiedział, że „tragiczna przemoc w Sudanie jest niewyobrażalna i musi się skończyć”.

W ten sposób wymazał fakt, że będąc wiceprezydentem administracji Obamy, był głównym architektem amerykańskiej strategii, która wywołała wojnę w Sudanie w celu podzielenia kraju na dwie części. W 2011 roku powstał Sudan Południowy, który posiada 75% zasobów ropy naftowej. Doprowadziło to do dalszego rozszerzenia konfliktów wewnętrznych i interwencji zewnętrznych o kontrolę nad regionem, który jest ważny, ponieważ jest bogaty w ropę naftową, gaz ziemny, złoto i inne surowce, a także dlatego, że ma kluczowe położenie geostrategiczne na kontynencie afrykańskim.

Na Ukrainie Stany Zjednoczone, NATO i Unia Europejska nadal wspierają wojnę z Rosją, dostarczając coraz więcej broni i różnego rodzaju pomocy wojskowej reżimowi w Kijowie. Jednocześnie zmusza reżim kijowski do wymazania z Ukrainy i jej historii wszystkiego, co rosyjskie.

Po tym, jak Kijów wydał dekret o spaleniu 100 milionów rosyjskich książek opartych na klasyce literackiej, co jest praktyką analogiczną do praktyki hitlerowskiego nazizmu, Zełenski podpisał ustawę zakazującą rosyjskich nazw miejscowych i innych symboli fundamentalnej rosyjskiej części ukraińskiej historii. Ich użycie jest uznawane przez prawo za „przestępstwo” i grozi surowymi karami.

Zełenski podpisał również ustawę, zgodnie z którą do uzyskania ukraińskiego obywatelstwa wymagany jest egzamin nie tylko z języka, ale także z „historii Ukrainy”. Przepisują ją „historycy”, którzy podkreślają takie postacie, jak Stepan Bandera - kolaborant hitlerowskiego nazizmu.

(Warto zauważyć, że Zełenski jest pochodzenia rosyjsko-żydowskiego. Jego językiem ojczystym jest rosyjski. Do niedawna nie znał języka ukraińskiego.)

W tym samym kontekście ukraiński Sąd Najwyższy w 2022 roku orzekł, że symbole dywizji SS Galicjen – utworzone przez ukraińskich nazistów, którzy popełnili ohydne zbrodnie – nie są nazistowskie i dlatego mogą być używane jako symbole polityczne również podczas demonstracji.

A włoski rząd zobowiązuje się „odbudować” Ukrainę inwestując miliardy euro skradzione włoskim obywatelom.

War Weapon: The Erasure of History wyszedł na voltiarnet. net 3. 5. 2023